Društveni centar Kiseljak, postaje značajno mjesto prilika za neformalno učenje u ovoj maloj zajednici. U protekle dvije godine građani su imali priliku pohađati edukacije iz oblasti ekologije, poduzetništva, stranih jezika, komunikacijskih vještina i drugih tema. Više od stotinu građana prošlo je kroz različite radionice i kratke edukacije, ali raduje činjeninca da raste interes građana za višemjesečne edukacije. Tako je od novembra prošle godine u ovakve programe uključeno oko trideset osoba.
Kako bi potpomogli proces građanskog organizovanja i uključili građane u u rješavanje problema koje oni sami smatraju važnim za razvoj svoje zajednice, Fondacija u saradnji sa partenerima poput UG Agora, centar za otovreno obrazovanje i cjeloživotno učenje, organizuje neformalne edukacije u društvenom centru. Cilj ovih aktivnosti je potaknuti građane na akciju, kroz priliku da povećaju znanja i vještine koje im mogu koristiti u unaprijeđenju svog ličnog statusa, ali i podignu svijest o problemima na mikronivou.
CIJELI TEKST PROČITAJTE OVDJE.

